Szkolenie w ramach projektu "Kształcenie na potrzeby branż kluczowych w Politechnice Łódzkiej"

Kategorie

Image

Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu pt. „Dostępne materiały dydaktyczne w edukacji on-line i on-site”. W trakcie dwudniowego wydarzenia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi standardami tworzenia dostępnych materiałów dydaktycznych, które uwzględniają potrzeby różnorodnych odbiorców, w tym osób z niepełnosprawnościami, neuroróżnorodnych oraz przedstawicieli różnych pokoleń.

Pierwszy dzień szkolenia, który odbył się 4 lipca 2024 r., poświęcony był tematyce poprawy jakości materiałów edukacyjnych. Uczestnicy brali udział w warsztatach aktywizujących, takich jak „Koszmarne materiały dydaktyczne”, gdzie mieli okazję poznać błędy w projektowaniu materiałów oraz sposoby ich unikania. Podczas kolejnych sesji omówiono zagadnienia związane z potrzebami odbiorców o różnych profilach, a także przedstawiono zasady dostępności dokumentów, zgodnie z wymaganiami prawnymi i normatywnymi.

Drugi dzień szkolenia, który odbył się 8 lipca 2024 r., skupiał się na praktycznych aspektach tworzenia dostępnych materiałów. Uczestnicy wzięli udział w warsztacie „Przepiśnik”, gdzie poznali zasady tworzenia dostępnych materiałów dydaktycznych na Politechnice Łódzkiej, a następnie pracowali nad własnymi projektami w grupach. Szkolenie zakończyło się sesją testowania i oceny przygotowanych materiałów przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz wspólnym podsumowaniem.

Dziękujemy za aktywny udział i liczymy na dalszą współpracę w zakresie tworzenia dostępnych i innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych.

#FunduszeEuropejskie