Przejdź do treści

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Centrum Kształcenia Politechniki Łódzkiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://projekty.p.lodz.pl

 

Daty publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: 2024-08-21 . Data ostatniej aktualizacji: 2024-08-21

 

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej.

Strona internetowa jest częścią serwisu internetowego Politechniki Łódzkiej (p.lodz.pl), gdzie część treści na nim zamieszczonych powstały przed wejściem w życie powyższej ustawy. W związku z tym trwają prace nad uaktualnieniem strony oraz poprawą jej dostępności.

Główne niezgodności i wyłączenia:

  • brak części napisów alternatywnych,
  • możliwość pomijania bloków (skip linki),
  • zrozumiałość linków oraz ich cel (w kontekście).

Strona jest sukcesywnie dostosowywana do nowych wymagań.

 

Data sporządzenia Deklaracji

Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-07-07

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny sporządzonej przez podmiot publiczny.

 

Informacja na temat utworzonych na stronie internetowej skrótów klawiszowych

Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kontakt do jednostki odpowiedzialnej za prowadzenie strony internetowej

Centrum Kształcenia
Politechnika Łódzka

Ul. Żeromskiego 116

90-543 Łódź

Kontakt telefoniczny: 42 631 21 07

e-mail: rkck@adm.p.lodz.pl

Kontakt w sprawie uzyskania wsparcia organizacyjnego lub edukacyjnego
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Łódzkiej
Kontakt telefoniczny: (42) 631 28 87
E-mail:
@email

 

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Informacje o sposobie kontaktu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dostępne są na dedykowanej stronie internetowej - https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/zlozenie-wniosku-do-rzecznika-praw-obywatelskich

 

Dostępność architektoniczna

 

Budynek A27 (Budynek Wydziału Chemicznego), ul. Żeromskiego 116, 90-537 Łódź

Budynek A27 jest budynkiem dydaktyczno-laboratoryjnym pięciokondygnacyjnym. Główne wejście do budynku dostępne jest dla wszystkich. Obok schodów znajduje się pochylnia, a drzwi otwierane przez pracownika Wydziału po przywołaniu (nr telefonu na drzwiach, 42 631-21-28). W budynku jest winda oraz schodołaz umożliwiający przemieszczanie osoby z niepełnosprawnością ruchową pomiędzy pomieszczeniami z różnicą poziomów posiadających stopnie (2-3). Do obsługi schodołazu są osoby przeszkolone, zatrudnione na Wydziale.

Na holu głównym znajduje się wydzielona część szatni, w której znajduje się schodołaz.

Drugie wejście do budynku znajduje się od strony północnej bezpośrednio z poziomu chodnika (drzwi otwierane ręcznie) poprzez budynek A26 (biblioteka), a dalej łącznikiem. Również należy przywołać pracownika (nr telefonu na drzwiach, 42 631-21-28) w celu umożliwienia przetransportowania schodołazem.

Pomimo iż budynek posiada windy, przestrzenie komunikacyjne nie są wolne od barier architektonicznych poziomych, dlatego w sytuacjach koniecznych uruchamiany jest schodołaz.

Drzwi wejściowe do pomieszczeń nie posiadają progów.

Winda nie posiada systemu głosowego informującego o kondygnacjach, a przyciski z numerami pięter są dodatkowo oznaczone alfabetem Braille’a.

Budynek umożliwia samodzielnie częściowo dostęp do pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W pobliżu budynku znajduje się ogólnodostępny parking wraz z miejscami wyznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami.

Budynek nie posiada wizualnej, dotykowej i głosowej informacji na temat rozkładu pomieszczeń.

 

Budynek A-33 (Budynek Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów); ul. Żeromskiego 116; Łódź 90-543.
W budynku zlokalizowane są: EDULAB oraz Punkt Obsługi Beneficjenta. Budynek składa się z trzech części: głównej i dwóch bocznych skrzydeł (kształt litery C). Posiada V kondygnacji naziemnych, poziom piwnic i poddasze użytkowe. Wejścia do budynku (główne C oraz wejścia boczne A,B,D,E wszystkie od strony wschodniej) po schodach( od 8 do 11 schodków od poziomu chodnika). Drzwi tradycyjne, drewniane bez progów.

Przy wejściu B podnośnik dla osób z niepełnosprawnościami i drzwi zaopatrzone w automatyczne otwieranie przyciskiem.

Budynek posiada przestrzenie komunikacyjne, wolne od barier poziomych.

Budynek wyposażony został w nowoczesną windę między kondygnacyjną specjalnie przystosowaną do korzystania przez osoby na wózkach inwalidzkich.

Winda zaopatrzona w głosową informacja o kondygnacjach i przyciski z numerami pięter oznaczone alfabetem Braille’a.

W budynku znajdują się wydzielone sanitariaty dla osób z niepełnosprawnościami (na każdej kondygnacji).

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W pobliżu wejścia B znajdują się wydzielone i oznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Budynek nie posiada wizualnej, dotykowej i głosowej informacji na temat rozkładu pomieszczeń.